Facebook Instagram

Jak namíchat maso na burger

725
22. listopadu 2022 Autor: Klára Kvitová

Na tom, jaké maso hodíte do mlýnku, sakra záleží! Vybrali jsme pro vás pár tipů, jak namíchat směs na burger, aby byl plný chuti a držel pohromadě. Triky a zajímavosti jsme čerpali na kurzu s Fandou Kšánou ve vzdělávacím centru Um.

Býk je libový, ale chuťově nevýrazný

Maso z mladého býka je v Česku často považováno za nejlepší druh hovězího, ale řezníci z Amasa mnohem raději sáhnou po mase z vola nebo jalovice. Býk má hodně testosteronu, jeho tělo je svalnaté a obsahuje méně tuku. Maso je sice dokonale libové, ale není tolik chuťově výrazné a křehké. Ideální burger pro ty, pro které je libovost masa naprostá priorita.

Přidejte lůj

Co se stane, když přihodíte k libovému masu do mlýnku kousek loje? Chuť burgeru se zvýrazní. Tuk je totiž nositelem chuti, a tak na jazyku udělá větší parádu než přísně libové maso. Zvýraznění chuti tedy můžete dosáhnout přidáním loje k libovému masu – Fanda Kšána doporučuje poměr 90 % masa a 10 % tuku.

Namelte maso z jalovice nebo vola

Pokud se nechcete míchat se směsí libového a loje, zvolte rovnou maso z jalovice nebo vola. Jejich maso je totiž více protučněné. Díky tuku je šťavnatější a v housce jeho výrazná chuť víc vynikne.

Které partie vybrat?

Fanda Kšána radí zvolit vyzrálé hovězí maso z jalovice nebo vola, které je mramorované tukem. Dodržujte poměr 70 % libového a 30 % tučnějšího masa, aby byl burger šťavnatý. Výborné je žebro bez kosti, krk, hrudí nebo pupek. Nebojte se ale experimentovat – na kurzu v Umu si účastníci vyzkoušeli a ochutnali taky burger z čistého vysoké roštěnce. A o tom je škoda jen číst, to se musí zažít!

Aktuální nabídku kurzů pro milovníky masa najdete na www.umumum.cz.

Mohlo by vás zajímat
Hamburger v detailech: Nový kurz s řezníkem Františkem Kšánou

Reportáž z nového kurzu ve vzdělávacím centru UM s řezníkem Františkem Kšánou! Co všechno se naučíte?

Více zde

Jerky: energetická bomba z přeštíka a čestru

Načíst další článek...