Facebook Instagram

Jak skladovat vývar: Dejte ho do ledničky, mrazáku nebo ho zakonzervujte

29. ledna 2024 Autor: Klára Kvitová

S hodiny taženým vývarem je třeba zacházet jako s pokladem! Máme pro vás tipy od šéfkuchařky Jany Jelič, jak ho co nejdéle uchovat v co nejlepší kvalitě.

Nejlíp uděláte, když hovězímu vývaru dopřejete celou noc na sporáku a necháte obsah hrnce pomalu klokotat. Jakmile k němu ráno přijdete, napusťte dřez studenou vodu (můžete i přisypat led) a ponořte do něj celý hrnec. V průběhu chlazení vývar občas zamíchejte. 

Kdybyste ho nechali volně chladnout na vypnuté plotně při pokojové teplotě, významně by se tím zkrátila trvanlivost. Pokud počítáte s tím, že celý vývar brzy spotřebujete, dejte ho po vychladnutí v hrnci do lednice. Takhle vám vydrží 34 dny.

V případě, že potřebujete, aby vývar vydržel déle, ještě horký ho přeceďte a znovu přiveďte k varu. Jakmile začne vařit, vypněte plamen a vývar přelijte do čistých zavařovaček. Zavíčkujte a otočte dnem vzhůru. Ve sklenici tak vznikne mikroklima, které obsah zakonzervuje a udělá z něj polokonzervu. Takto můžete vývar v chladničce skladovat až dva týdny. 

Mohlo by vás zajímat
Dvojitý vývar z Café Savoy

Uvařte si doma vývar, který vás zvedne ze židle!

Více zde

Trvanlivost prodloužíte na celé dva měsíce, když vývar zavaříte. Postupujte stejně jako třeba u marmelád: Naplněné zavařovačky dejte do trouby, vytvořte vodní lázeň a při cca 120 stupních zavařujte zhruba 45 minut.

Nechte vychladnout a pak na každou skelnici napište datum. Ty, které spotřebujete v nejbližších dnech, uložte do lednice a zbytek do mrazáku. V lednici vydrží zavařovačky více než týden a vývar bude stále perfektní. V mrazáku můžete sklenice nechat mnohem déle, ale nejpozději do roka vývar spotřebujte.

Mohlo by vás zajímat
Játrové knedlíčky z Café Savoy: Pár ingrediencí, a oblíbená příloha do polévky je na světě!

Recept jsme získali přímo od šéfkuchaře Martina Čáslavky!

Více zde

 

Carpaccio z Kantýny

Načíst další článek...