Facebook Instagram

Jaké jehněčí vybrat na Velikonoce

93
30. března 2023 Autor: Klára Kvitová

Kotlety a kolena jsou jednoznačně nejoblíbenější partie jehněčího masa. Logicky je ho však méně, a proto často není možné uspokojit poptávku všech zákazníků. Vyplatí se proto vsadit i na jiné kousky, které udělají na talíři stejnou parádu! Inspirovali jsme se v řeznictví Našeho masa.

Pečeně se špenátem a bramborovým knedlíkem

Hodí se na ni hned několik partií – hřbet, kýta, plec nebo krk. Jehněčí krk v Našem mase svazují do úhledného válečku, aby maso drželo tvar a dobře se peklo. Pečte v celku s česnekem a bylinkami. Je dobré jít na to pomalu – táhněte pečeni při 180 °C, podlévejte,  pravidelně kontrolujte a pečte doměkka. Podávejte jako klasiku se špenátem a bramborovým knedlíkem.

Hamburger ze skopového masa

Skopovým hamburgerem můžete slavnostně zahájit grilovací sezonu. Na placku lze použít maso z krku a podle jeho libovosti ho smíchat s lojem – mělo ho být zhruba 25 %. Zvýrazní chuť a funguje jako pojivo, aby burger držel pohromadě. V Našem mase do něj přidávají lístek máty – tenhle tip rozhodně stojí za zkoušku! 

Chcete mít hostinu bez práce? Stačí klik na e-shop Našeho masa, kde mají burgery už připravené na gril.

Svíčková 

Je jí pomálu, je malinká, dokonale libová, a proto si zaslouží extra péči. Držte se základních tipů, jak připravit hovězí steak, a úspěch máte zaručen. 

 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Naše maso (@nase_maso)

Kolínko 

Pomalu pečené jehněčí, které odpadává od kosti, je představa, která mluví sama za sebe. Podrobný recept najdete tady.

Kotleta

Jehněčí kotletky jsou delikatesa – a nejlíp chutnají z grilu! Platí při tom stejné zásady jako při grilování steaků. Kotletky si můžete koupit jednotlivě, nebo v celku jako hřebínek, který upečete v troubě dorůžova. Ten se opravdu vyplatí nepřetáhnout!  Nejdříve celý hřebínek zprudka zatáhněte na pánvi ze všech stran – dá to práci, ale je to zásadní krok. Pak už nechte maso dopéct v troubě při 100–120 °C. Je to rychlovka, stačí 10–15 minut. Teplotu kontrolujte vpichovým teploměrem – v jádře by měl mít hřebínek maximálně 60 °C.

Mohlo by vás zajímat
10 základních rad, jak ugrilovat perfektní steak

Držte se našich pravidel a u grilu zaválíte!

Více zde

Jak na domácí výrobu uzenin?

Načíst další článek...