Facebook Instagram

Ředkvičkový salát z Kantýny

1774
3. června 2019 Autor: Klára Kvitová Foto: Honza Zima

Máte v plánu grilovat pořádný stařený steak, ale u přílohy vám došla fantazie? Byla by škoda odbýt ho jen chlebem, a proto vám přinášíme recept na ředkvičkový salát s pažitkovou majonézou. Kuchaři z Kantýny ho připravují v rámci Večeře od kosti, skvěle totiž odlehčí masové chody.

Přípravy: do 30 minut

Na 4 porce potřebujete:
320 g rozpůlených ředkviček
200 g pažitkové emulze
80 g nakládané červené cibule
80 g chleba z Esky, natrhaného na menší kousky a jemně opečeného na másle

Na pažitkový olej:
300 ml slunečnicového oleje
320 g pažitky
200 g listového špenátu

Na nakládanou červenou cibuli:
10 g cukru krupice
20 ml octa
80 ml vody
30 g červené cibule, nakrájené na měsíčky
špetka soli

Na pažitkovou emulzi:
8 žloutků
120 ml pažitkového oleje
60 ml vinného octa
sůl a pepř

1. Začněte pažitkovým olejem, který budete potřebovat na pažitkovou majonézu. Olej zahřejte na 70 °C a přelijte do mixéru. Přidejte pažitku, špenát a vše mixujte asi 5 minut dohladka. Hotovou směs přeceďte přes plátno do průhledné nádoby a uložte do lednice. Po vychlazení zůstane olej nahoře opatrně ho slijte.

2. Připravte si nakládanou cibuli. Ve vodě smíchejte cukr se solí a octem a povařte. Přihoďte nakrájenou cibuli, přiklopte a nechte vychladit.

3. Teď je na řadě majonéza. V míse začněte šlehat žloutky a pomalu přilévejte pažitkový olej, dokud nevznikne hustá majonéza. Pak přidejte vinný ocet, dochuťte solí a pepřem a pořádně zamíchejte.

4. V jiné míse smíchejte nakrájené ředkvičky s kousky chleba. Na talíři vytvořte lůžko z majonézy, na něj naservírujte směs ředkviček s chlebem a rovnoměrně posypejte nakládanou červenou cibulí. Každou porci můžete ještě pokapat petrželovým olejem.

Mohlo by vás zajímat
Omáčka chimichurri

Proč ji zkusit? Je plná bylinek a skvěle se hodí k hovězím steakům!

Více zde

Vstupenky na Večeři od kosti!

Řezník, oheň, kuchař – svatá trojice Kantýny vám naservíruje zážitek, po kterém vám jen tak nevytráví. Vstupenky kupujte tady!

Tajemství suchého zrání

Načíst další článek...